logotyp

Psychologie pro vás

1.díl: K čemu je dobrá psychologie?

Pokud psychologii porozumíme, nabízí nám návod, jak rozumě a zároveň šťastně (v rámci možností) vést život v době, která se už nemůže opřít o tradiční hodnoty a na jejich místo položila vědu jako kompas osobní orientace.
S čím můžete – nemůžete jít k psychologovi? Jaký je rozdíl mezi ...

2.díl: Psycholog, psychiatr, psychoterapeut, psychoanalytik, kouč…kdo je kdo?

Psycholog
má univerzitní vzdělání v oboru psychologie. Uplatnění nachází nejčastěji jako klinický psycholog pracujícího ve zdravotnickém zařízení či soukromé praxi, může se ale zabývat také psychologickým poradenstvím či vědou a výzkumem. Psycholog ve své práci používá nejčastěji různé ...


MINIKURZ PSYCHOLOGIE 3. DÍL : Kde mají psychologie a psychiatrie kořeny? Aneb magií proti posedlosti…

27.04. 2010
Trocha historie
Ve starověku lidé (Číňané, Egypťané a Židé) věřili, že osoba s duševní poruchou je posedlá zlými duchy. Ti byli vyháněni pomocí magie a očistných směsí. Pokud byla léčba neúspěšná, bylo usilováno o to, aby se tělo stalo pro ducha nepříjemným obydlím.

První pokrok v ...

4.díl: Jak se zkoumá duše?

Kapitola dlouhá, ale zajímavá. Popisuje 5 základních směrů, které se používají k vědeckému zkoumání duše.
Směry jsou odlišné, například témata obezity a agresivity vysvětlují každý jinak: psychoanalytický, behaviorální, kognitivní, biologický a fenomenologický přístup:


5.díl: Bojíte se psychoterapie?

Psychoterapie pomáhá ke změně chování, myšlení, k lepšímu zvládání stresu a jednání s druhými lidmi.
Mezi technikami psychoterapeutických škol jsou rozdíly, většina metod má ale společné rysy.
Zahrnují terapeutický vztah mezi dvěma lidmi: terapeutem a klientem. Terapeut podporuje ...

6. díl: Souboj vědomí a nevědomí. O psychoanalýze...

Předpokládá, že v každém člověku působí protikladné síly, které nevyhnutelně vytvářejí vnitřní konflikty. Tyto konflikty, které si osoba může nebo nemusí uvědomovat, mají silný vliv na vývoj osobnosti a na schopnost zvládat životní stresy. Freud se domníval, že psychické poruchy jsou způsobeny ...

7.díl: Umíte se prosadit? O behaviorální terapii...

Co dělat, když…vás někdo předběhne ve frontě nebo vás přítel požádá o něco, co nechcete udělat?
Většina lidí nerada řeší tyto situace, ale někteří jedinci se natolik bojí prosadit , že nic neříkají a místo toho mají vztek a trpí pocity neschopnosti. Při nácviku asertivity se klient s ...


9.díl: Skupinová terapie? Nejsem v tom sám!

Mnoho jedinců s psychickými problémy má potíže ve vztazích s druhými lidmi, včetně pocitů osamělosti, opuštěnosti, odmítnutí a neschopnosti vytvořit smysluplné vztahy. Ačkoliv terapeut může pomoci vyřešit některé z těchto problémů, konečná zkouška spočívá v tom, nakolik bude osoba schopna použít ...

8.díl: Být jen sám sebou! O humanistické terapii

Humanističtí terapeuti předpokládají, že psychické poruchy se objevují u lidí tehdy, když možnost seberealizace (realizace vlastního potenciálu) je blokována okolnostmi nebo druhými lidmi (rodiče, partneři, učitelé, nadřízení), kteří se snaží jejich vývoj ovlivnit podle svých představ.


Omlouvám se, ale momentálně vzhledem k pracovnímu vytížení není v mých silách poradnu otevřít, děkuji za pochopení.

REFERENCE

Návštěva v poradně Trust Frame mi pomohla hned v několika rovinách. Profesně zkušená a lidsky velmi příjemná terapeutka Lucie Nápravová se rychle zorientovala v problému, se kterým jsem za ní přišla. Pomohla mi odstartovat proces osvobození od úzkosti a posílení sebevědomí, což mi již nyní přináší úlevu a radost. Navrhla mi také postup v delším časovém horizontu. 

Ocenila jsem, že přitom sledovala můj příběh víc než vidinu okamžitých zisků pro svou poradnu.

Díky konzultaci v Trust Frame jsem znovu nabyla důvěru v psychologické poradenství, dávnými pokusy jinde pošramocenou.

To považuji za důležité na celý život. S důvěrou doporučuji.

Karolina Rothova

 DALŠÍ REFERENCE
 

Jana, 28 let, Office managerka

Na psycholožku společnosti TrustFrame Mgr.Lucii Nápravovou jsem se obrátila s problémem - setrvat nebo odejít z firmy, kde jsem za tři roky udělala maximum, ale nedostávala další příležitosti. Také jsem bojovala se změnami nálad svého nadřízeného. To ještě zvětšovalo moje napětí. Konzultace mi pomohly srovnat si v hlavě, co vlastně chci a nechci.

 

Veronika, 33 let, Ředitelka podpůrné divize

S konzultantkou ze společnosti TrustFrame - Mgr. Lucií Nápravovou jsem se pravidelně setkávala několik měsíců. Pomohla mi mezi čtyřma očima zanalyzovat mou situaci a nastavit priority - týkající se komplikací mého osobního života, který silně zasahovaly do mých pracovních závazků. Možnost popovídat si o problémech byla osvobozující.

 

Renáta, 35 let, Finanční specialistka

Řešila jsem pomocí TrustFrame problém, jak získat během rodičovské dovolené pracovní pozici k seberealizaci. Získala jsem sebejistotu jak vystupovat při pohovorech, napsat správně CV, jak se nedat odbýt, tím, že mám malé dítě, tak mám zůstat doma. Zvýšilo se mi sebevědomí a chuť zvládat rodinu i práci.
E-PORADNA

Vstupte
TRUST FRAME


Vstupte
PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ
ON-LINE

O nás: Článek na iDnes: První on-line poradna pro manažerky a podnikatelky
Článek na iDnes: Pomoc pro podnikatelky a manažerky s výběrem zaměstnanců
Topkontakt - iDnes pro managerky a podnikatelky, personální poradenství, Takeit iDnes - Vaše kariéra a růst, vedení a řízení firmy, Individuální manažerské kurzy

Copyrigt © 2009 - 2024 TrustFrame s.r.o.
Created by © 2010 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign a vytvoření e-shopů